Reb’s kitchen: mrkvový cheesecake v pohárikoch

kik_velkanoc-1Krásne veľkonočné ráno, moji milí! Dúfam, že si užívate voľno a čas s rodinou, ku ktorému neodmysliteľne patria aj nejaké dobroty. Mrkváč je u nás na rebríčku najobľúbenejších koláčov už roky (podľa tohto osvedčeného receptu, ktorý so vám už dávno spísala pravidelne pripravujeme kapkejky alebo mrkvovú tortu a vždy sa po nej len tak zapráši), no tentokrát som rozhodla ho trošku apgrejdnúť. Korpus som upiekla ako obvykle, nachystala som si dvojitú dávku toho bohovského pomarančového krému a  vznikli chutné čískejky v uzatvárateľných pohárikoch. Ízy-pízy jednohubka, ktorú si môžete bez problémov zobrať aj so sebou, keďže tie poháriky sú nielen pekné na pohľad, ale aj super praktické. Takže ak máte radi mrkváč (a ten pomarančový krém, ktorý ho tak parádne dopĺňa), určite odporúčam vyskúšať aj túto verziu.kik_velkanoc-6POTREBUJEME:
na cesto

♥ 300g nastrúhanej mrkvy
♥ 150g trstinového cukru
♥ 180g hladkej múky
♥ 2 vajcia
♥ 120ml oleja
♥ 1 čl mletej škorice
♥ 1/2 čl prášku do pečiva
♥ štipku soli

na krém
♥ 500g jemného tvarohu
♥ 500g krémového syra alebo mascarpone
♥ asi 150-200g práškového cukru (podľa chuti)
♥ kôru z dvoch (chemicky neošetrených) pomarančov                                                                  kik_velkanoc-2POSTUP:
Najskôr tá najotravnejšia časť – očistíme a najemno nastrúhame mrkvu. Odporúčam poveriť touto úlohou niekoho iného vo vašej domácnosti (partnera / deti / spolubývajúcich… môj milý vždy frfle, no vie, že výsledný mrkváč stojí za to, tak mi to pekne nastrúha :D) V mise medzitým vyšľaháme vajcia s cukrom, pridáme olej, pripravenú mrkvu a nakoniec všetky sypké ingrediencie. Vznikne nám cesto, ktoré nalejeme do formy (keďže ho po upečení budeme mrviť, je úplne jedno akú formu použijeme) a dáme piecť na približne 35-40 minút do rúry vyhriatej na 180 stupňov. No radšej si to priebežne sledujeme.

Na krém iba vymiešame všetky ingrediencie (cukor pridávame postpne podľa chuti) a keď je cesto vychladnuté, rozmrvíme ho na spodok pohárikov, pridáme vrstvu krému, navrch ešte trochu omrviniek z cesta a hotové čískejky necháme odležať v chladničke. Voilá. Je to jednoduché no náramne chutné, uvidíte ;)

kik_velkanoc-4kik_velkanoc-3kik_velkanoc-5kik_velkanoc-16 – kópiavšetky tie rozkošné veľkonočné dekorácie, vázy, utierky, servítky aj poháriky na cheesecake mám z KiK-u

Čo vy a mrkváč? Tiež ste si ho obľúbili? Ako sa vám pozdáva v takejto verzii?

A čo sa na Veľkú noc vypeká u vás?

P.s: ak sa do tohto (alebo do akéhokoľvek iného z mojich receptov) pustíte, určite heštegujte #rebskitchen a #fresshionbakes, nech vidím ako sa vám to podarilo! ;)

                 

Advertisement

Napíš komentár

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s