DIY | vianočné hviezdy z papierových vreciek

OLYMPUS DIGITAL CAMERAAhojte! Po úspechu minuloročných DIY projektov (pamätáte si ešte ako som vyrábala adventný kalendár pre môjho milého, veniec z kávových filtrov či papierové kvety, ktoré vyzerajú ako živé?) som sa rozhodla, že vám opäť prinesiem zopár nápadov na jednoduché dekorácie, ktoré si ľahko zmajstrujete sami doma. A tentokrát to bude naozaj raz-dva, keďže tieto vianočné hviezdy sú úplne ízy-pízy. Na ich výrobu potrebujete iba papierové desiatové vrecká, lepidlo, nožnice a nejaký špagátik či nitku na zavesenie.  Poďme sa na to hneď vrhnúť!                                        OLYMPUS DIGITAL CAMERAPOTREBUJEME:
papierové desiatové vrecká (na jednu hviezdu ich treba 8) – zoženiete ich za pár centov vo všetkých supermarketoch / papiernictvách / domácich potrebách (napr. v jednote majú balenie 50ks za nejakých 70 centov a v ševte stojí 100ks asi euro päťdesiat)
lepidlo (mne sa osvedčilo také to klasické v tyčinke)
nožnice
špagát / niť / silon / hocičo iné na zavesenie                                                                 lidl1AKO NA TO?
1. na prvé vrecko nanesieme lepidlo po celej dĺžke spodnej strany (tam ako je zložené dno) a potom urobíme lepidlom čiaru aj stredom kolmo na spodok – tam asi do dvoch tretín dĺžky vrecka
2. prilepíme druhý sáčok a postup opakujeme až kým nemáme na sebe prilepených 8 sáčkov (dávajte pozor aby ste všetky lepili rovnakým smerom)
3. potom si nakreslíme ako vystrihneme okraj hviezdy – na klasickú hviezdu stačí obyčajný trojuholník, no môžete vyskúšať aj iné verzie, prípadne pridať zástrihy aj po okrajoch
4. keď máme vystrihnuté, nanesieme lepidlo aj na vrchný sáčok, hviezdu roztvoríme a zlepíme jej konce
5. aaaaaa voilá, máme hotovo! potom už stačí iba na jednom cípe urobiť dierku (napr. ihlou), prevliesť špagát/niť/silon a efektná hviezda, ktorú si môžete zavesiť na okno alebo kam len chcete je na svete!lidl2lidl3Taaak čo hovoríte? Je to úplne jednoduché a pritom náramne efektné, nemyslíte? Idete do toho? Ak by náhodou postup nebol úplne zrozumiteľný, verím, že to pochopíte z obrázkov. A keby ste mali akékoľvek otázky, pokojne píšte! Aaaaa chceli by ste viac DIY nápadov?

OLYMPUS DIGITAL CAMERABájdvej, videli ste akú parádnu vianočnú reklamu má tento rok Lidl? Čo hovoríte na Santa Claru? Mne sa veľmi páči, tá pesnička je naozaj chytľavá a musím uznať, že aj Santa je feši! #viactakýchtoreklámprosím :) A keď v Lidli až do Silvestra nakúpite nad 15€, vyfasujete suťažný kupón, ktorého kód zadáte tu a môžete vyhrať kopec skvelých cien – od wellness pobytov v Tatrách až po nové auto! Myslím, že idem hneď na nákup…

P.s: Keby vás to náhodou zaujámalo, tú parádnu svietiacu tabuľu s písmenkami mám z Bonami!

A ak sa rozhodnete vyskúšať akýkoľvek z mojich DIY projektov, nezabudnite heštegovať #diywithfresshion, nech vidím ako sa vám to podarilo!

                

Advertisement

3 thoughts on “DIY | vianočné hviezdy z papierových vreciek

Napíš komentár

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s