DIY | coffee filter flower wreath + table decoration

To, že je moja mamina veľmi šikovná už asi viete (a ak nie, tak sa mrknite tu). Po iskerníkoch z krepového papiera a adventnom kalendári vám dnes s jej pomocou prinášam návod na krásny kvetinový veniec z kávových filtrov. Vedeli ste vôbec, že z filtrov sa dajú urobiť kvetinky? A je to celkom jednoduché! Pod návodom nájdete aj nápad ako ho môžete pekne využiť pri sviatočnom prestieraní.POTREBUJEME:
♥ kávové filtre (biele/prírodné) – na jednu kvetinku potrebujete 3
♥ nožnice
♥ papierovú lepiacu pásku
♥ lepiacu pištoľ
♥ čierny čaj
♥ malé vianočné gule
♥ + špajdle/polystyrénový/papierový veniec
POSTUP:
1. Najskôr si časť bielych filtrov namočíme do čierneho čaju aby získali peknú béžovú farbu a necháme ich na papierovej utierke vysušiť. Ak chcete kvetinky či veniec iba v jednej farbe (bielej/prírodnej), tento krok môžete vynechať. My sme si ale urobili veniec z kvetov v troch farbách :)
2. Keď máme všetky filtre pripravené, odstrihneme z nich tú  spojenú časť (najlepšie to uvidíte na fotke).
3. Potom oblúčikovo obstrihneme koniec filtra a rovnakým spôsobom ho aj rozstrihneme na polovicu. 4. Jednotlivé vrstvy spodnej časti filtra (to je tá menšia, ktorá je len z jednej strany obstrihnutá do oblúčikov) zakrútime do malých kvetiniek, ktoré spodnou časťou  nalepíme na asi 30-40 cm dlhý pruh lepiacej pásky (najjednoduchšie je napnúť si ho na stôl a na koncoch prilepiť).         5. Potom na lepiacu pásku harmonikovo naskladáme aj zvyšné časti filtra a postupne začneme rolovať (od tých zakrútených malých kvetiniek na začiatku) až kým nám nevznikne celý kvet.               6. Našuchoríme jednotlivé vrstvy a je to! Z troch filtrov vyjde jeden takýto kvet.
7. Rovnakým spôsobom si urobíme aj ďalšie kvety  a  lepiacou pištoľou ich nalepíme na veniec (ten môžeme obaliť papierom na pečenie), ktorý nakoniec sem-tam ozdobíme zopár vianočnými guľami.      Voilá! Hotový veniec zaveste na dvere alebo si ním môžete ozdobiť stôl tak ako sme to urobili my. Je celkom výrazný, a preto sme k nemu pridali už iba krémový obrus, svetielka, zlaté gule všetkých veľkostí a sviatočná výzdoba bola na svete! Ako sa vám páči?         Čo hovoríte na kvety z kávových filtrov? Ako sa vám páči výsledný veniec z nich? A viete si predstaviť večeru u takto prestretého stolu? Dajte mi vedieť!

Keď sa pustíte do realizácie, určite nezabudnite svoje výtvory oheštegovať #diywithfresshion, nech sa nimi môžem pokochať aj ja!

Ak ste si náhodou na predchádzajúcich fotkách všimli aj ten krásne lesklý riad, musím povedať, že ho má na svedomí nový Somat Gold. Henkel ma oslovil s tým či by som nevyskúšala ich nové produkty (medzi ne patrí aj Pur, o ktorom som vám už hovorila) a ja som sa rozhodla do toho ísť. Pretože najmä teraz pred sviatkami a počas nich je tých tanierov, pohárov, mís a príborov na umývanie nejako viac.  

                

Advertisement

6 thoughts on “DIY | coffee filter flower wreath + table decoration

  1. Reb si velmi sikovna a trpezliva !!! :)
    Chcela by som sa Ta spytat, ci mi nevies poradit co som urobila zle ked mi niektore makronky popraskali. Robila som ich prvykrat vsetko presne podla Tvojho receptu, mnozstva surovin aj cas pecenia. Chutia vyborne ale vela ich je popraskanych a su velmi velmi krehke. A je to dost babracka. A co Ty budes robit na Vianoce makronky ? :)
    Zdravi Zana :)

    Like

Napíš komentár

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s