Reb’s kitchen | Christmas edition: vanilla cookies

Ďalší recept z vianočnej edície Reb’s kitchen je tu! Tentokrát som vyskúšala chrumkavé vanilkové keksíky, ktoré som po upečení “zasnežila” cukrom, no vy ich môžete pokojne namočiť do čokolády, prípadne posypať orieškami. To som mala pôvodne v pláne aj ja, ale nakoniec zostalo iba pri cukrovaní… Výborné boli tak či tak. U nás sa veru dlho neohriali, no ak ich dáte do nejakej peknej dózy a ozdobíte mašličkou, handmade darček (ktorý zopár týždňov vydrží) je na svete. Aké jednoduché! Inak moje ďalšie tipy na radosti pre vás či vašich najmilších nájdete tu. Videli ste?                 POTREBUJEME:
♥ 200g hladkej múky
♥ 100g masla
100g práškového cukru (prípadne 80g  Stevi cukru) + na posypanie
♥ 1 vajce
♥ ½ vanilkového lusku
štipku soli
štipku kypriaceho prášku                                                                                             POSTUP:
Maslo izbovej teploty vyšľaháme s cukrom až kým nám nevznikne svetlá nadýchaná hmota. K nej primiešame vajce, vnútro vanilkového lusku a nakoniec už ručne zapracujeme po častiach (mne to vyšlo na 3x) múku so štipkou soli a práškom do pečiva až kým nám nevznikne hladké cesto. Ak sa vám nechce šľahať, tak sa to dá celé umiesiť ručne :) Cesto necháme odležať v chladničke minimálne zopár hodín (no najlepšie cez noc). Potom ho vyvaľkáme, vykrojíme keksíky a pečieme v rúre vyhriatej na 170 stupňov asi 9-10 minúť. Upečené keksíky po vychladnutí poprášime vanilkovým cukrom a je to!    Čo hovoríte na takéto jednoduché keksíky? Zaujali vás? A už súťažíte o kuchynskú výbavičku z Bonami?

P.s: Keď doma vyskúšate pripraviť akúkoľvek z mojich dobrôt, nezabudnite heštegovať #rebskitchen a #fresshionbakes, nech vidím ako sa vám to podarilo!

Aaa už ste zahájili vianočné pečenie či ešte máte čas?

fotím na  Olympus PEN E-PL7

                

Advertisement

5 thoughts on “Reb’s kitchen | Christmas edition: vanilla cookies

  1. Rebeka, prosím ta odkiaľ máš to ružové vrecko ak sa nemýlim, na makarónky? Ja stále neviem nájsť to práve a to tvoje aj s tým kruhovým nadstavcom vyzerá super :) ďakujem za odpoved :)

    Like

Napíš komentár

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s