Reb’s kitchen: veľkonočné pistáciové makronky

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMyslím si, že prvý jarný deň a zároveň Kvetná nedeľa je ten najlepší čas na to, aby som sa s vami podelila o veľkonočný recept, ktorý vznikol v rámci ďalšej blogerskej výzvy pod taktovkou SweetFamily. Našim zadaním bolo vymyslieť a upiecť koláč v tvare veľkonočného vajíčka. Čo by ste vykúzlili vy? Ja som dlho hľadala inšpiráciu, premýšľala ako to poňať, až ma nakoniec včera v noci osvietilo a pár minút pred polnocou som sa rozhodla upiecť makronky! Ale nie hocijaké makronky, polovicu množstva mandlí som totiž nahradila pistáciami a bola som veľmi zvedavá ako (a či vôbec) sa podaria. A keďže som bola premotivovaná, neodradil ma ani fakt, že v chladničke som našla až jedno vajce :D Tak som si, prosím pekne, odvážila bielok a vyrátala podľa môjho osvedčeného receptu množstvá ostatných surovín. S jediným rozdielom – polovicu mandlí nahradili pistácie. A viete čo? Pistáciové makronkové vajíčka dopadli nad očakávania. Dokonca sa mi od oka podarili aj celkom pravidelné tvary! Nakoniec som ich už len naplnila mojim najobľúbenejším (a najjednoduchším!) karamelovým krémom, ozdobila farebnými bodkami a parádny veľkonočný dezert, ktorý podľa mňa neurazí ani žiadneho šibača bol hotový. Tak takto vyzerá moja #veľkánocsosweetfamily. Čo vy na to?         OLYMPUS DIGITAL CAMERAPOTREBUJEME (na cca. 12 kompletných makróniek):
♥ bielok z 1 väčšieho vajca (ten môj mal 40g a prispôsobila som mu množstvo ostatných surovín)
♥ 30g kryštálového SweetFamily cukru
60g práškového SweetFamily cukru
♥ 25g najemno namletých mandlí (príp. mandľovej múky)
♥ 25g najemno namletých pistácií
♥ 50g masla
♥ 50g karamelového salka
farebné zdobenie (ja som použila dúhové konfety)
OLYMPUS DIGITAL CAMERAPOSTUP:
Ten je rovnaký ako pri klasických makronkách. Najskôr pomelieme mandle, pistácie a spolu s práškovým cukrom ich preosejeme do misy. Potom začneme šľahať bielok, v polovici pridáme kryštálový cukor a vyšľaháme tuhý sneh. Do snehu po častiach jemne vmiešame preosiatu orechovú múku s cukrom a miešame až kým nám nevznikne cesto tej správnej konzistencie. Podrobný návod aj s názorným videom si môžete naštudovať tu :) Na plech vyložený papierom na pečenie nastriekame s pomocou cukrárskeho vrecka makronky v tvare vajíčka (môžete si nakresliť predlohu alebo vytlačiť šablónu, no ja som to celkom zvládla aj od oka), ktoré necháme aspoň 20 minút zaschnúť (aby sa povrch vôbec nelepil na prsty) a potom pečieme asi 13 minút v rúre vyhriatej na 140 stupňov. Upečené makronky necháme vychladnúť, naplníme ich karamelovým krémom (na ten iba vyšľaháme zmäknté maslo, do ktorého postupne zašľaháme karamelové salko) a ozdobíme. Ja som si z trošky práškového cukru a kvapky vody urobila lepidlo, ktorým som na makronkové vajíčka lepila farebné cukrové ozdoby.OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA               Ako sa vám páči môj veľkonočný výtvor? Dali by ste si takéto makronkové vajíčko?

Bájdvej, už ste hlasovali v ankete Bloger roka? Že nie? Tak budem rada ak ma podporíte! Ďakujem!

P.s: A keď sa rozhodnete vyskúšať akúkoľvek z mojich dobrôt, nezabudnite heštegovať #rebskitchen a #fresshionbakes, nech vidím ako to dopadlo!

                

Napíš komentár

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s