Reb’s kitchen: french toast with a twist


Ahojte! Dnes som tu po dllllhom čase opäť s novým videoreceptom! Tentokrát vám ukážem ako si pripraviť moje obľúbené víkendové raňajky – francúzsky toast trochu inak. Naplnený tvarohom a obalený v škoricovom cukre. Mňam! Táto dobrota, ktorú máte raz-dva hotovú sa úplne rozplýva na jazyku a zároveň to je ten najlepší spôsob ako zužitkovať staršiu vianočku. Ale varujem vás! Je to také dobré, že si to často robím aj z čerstvej :) Jeden kúsok by som si dala aj teraz. Určite to vyskúšajte a nezabudnite ani odoberať môj kanál, plánujem to tam totiž opäť rozbehnúť!Potrebujeme:
♥ vianočku (pokojne aj niekoľko dní starú) alebo toastový chlieb
jemný tvaroh vo vaničke
♥ 1 vajce
♥ trochu mlieka
♥ šťavu z polovice limetky alebo citróna
♥ vanilkový cukor (najlepší je s pravou vanilkou – v ponuke ho má napr. Dr.Oetker)
♥ škoricový cukor (zmiešajte cukor so škoricou alebo si ho rovno kúpte hotový)

Postup:
Tvarohom, ktorý zmiešate podľa chuti s vanilkovým cukrom a limetkovou šťavou naplňte vianočku, namočte ju vo vyšľahanom vajci s trochou mlieka (aby pekne nasiakla) a na kvapke oleja opečte z obidvoch strán dozlatova. Ešte teplú ju poriadne obaľte v škoricovom cukre a vychutnávajte si túto výbornú a rýchlu (nielen raňajkovú) dobrotu!             Tak čo? Navnadila som vám? Tiež máte radi francúzsky toast? Pretože túto verziu si určite zamilujete!

P.s: Ak vyskúšate akýkoľvek z mojich receptov, nezabudnite heštegovať #rebskitchen a #fresshionbakes, nech vidím ako sa vám to podarilo!

fotím & točím na  Olympus PEN E-PL7

                

Advertisement

6 thoughts on “Reb’s kitchen: french toast with a twist

  1. Všetko super, až na ten “pravý” vanilkový cukor s etylvanilínom, ktorý sa vyrába z dechtu (uhlie). Radšej si kúp jeden vanilkový struk, prerež, vyber semienka a daj ho do pol kila cukru- budeš mať vlastný a voňavý. Takto kupovať 30x drahší kryštálový cukor.. blee

    Like

Napíš komentár

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s