REB’S KITCHEN: mini peach pies

Cez víkend som piekla tieto rozkošné broskyňové páje, na ktorých sme si výborne pochutnali. U nás boli fuč raz-dva, a preto teraz prinášam tento jednoduchý recept aj vám. Zmáknete ho za chvíľku a v podstate doňho môžete použiť akékoľvek ovocie doma nájdete. Ja som mala chuť na broskyne, v špajzi domáci kompót od babky môjho milého, a tak bolo rozhodnuté. Ovocie som zmiešala s ovsenými vločkami a trochou škorice, po upečení poriadne pocukrovala, pridala kopec šľahačky a  bolo to eňo-ňuňo! Trúfla som si na zaváraniny trochu inak, trúfate si aj vy?

POTREBUJEME:
na cesto (na 1 veľký alebo 6-8 menších koláčov):
200g hladkej múky
60g trstinového SweetFamily cukru – to je ingrediencia, ktorá nesmie chýbať
60g masla
80g kyslej smotany
1 žĺtko
na plnku:
väčší pohár broskyňového kompótu (dá sa použiť aj iná zaváranina, prípadne čerstvé ovocie)
♥ 1/2 hrnčeka mletých ovsených vločiek
♥ 1/2 hrnčeka hladkej múky
♥ 1/2 čl škorice
+ vajíčko na potretie, práškový cukor na posypanie, šľahačku

POSTUP:
Cesto si pripravíme tak, že rukou zmiešame všetky ingrediencie a vypracujeme ich na kompaktnú hladkú hmotu, z ktorej vytvarujeme guľôčku. Tú rozdelíme na 2 časti a necháme aspoň 15 minút odpočívať v chladničke.

Medzitým si pripravíme ovocie na náplň. Kompót scedíme a zbavíme ho prebytočnej šťavy. Kúsky broskýň potom nakrájame na tenšie plátky a zmiešame so zmesou múky, vločiek a škorice tak, aby v nej bol každý jeden kúsok pekne obalený.

Z prvej polovice cesta potom vyvaľkáme kruh hrubý pár milimetrov a napasujeme ho do jednej alebo viacerých foriem, poukladáme ovocie a z druhej polovice cesta si nachystáme pásiky na peknú mriežku. Ak neviete ako na ňu, tu som vám to už ukazovala. Okraje orežeme, potrieme vajíčkom a pečieme asi 25 minút v rúre vyhriatej na 170 stupňov.

Po vychladnutí pocukrujeme a podávame!

Ulahodila by som vám takýmto dezertom?

P.s: Keď vyskúšate akýkoľvek z mojich receptov, nezabudnite heštegovať #rebskitchen a #fresshionbakes, nech vidím ako sa vám podaril!

                

Advertisement

Napíš komentár

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s