REB´S KITCHEN: rhubarb & apple pie


Toto je koláč, ktorý sa doslova rozplýva na jazyku, vážení. Vznikol tak trochu improvizovane, no o to viac som naňho bola po vytiahnutí z rúry a následnom ochutnaní pyšná. To, že sme ho dvaja zbaštili za 2 dni hovorí samo za seba. Dokonca tromfol aj môj obľúbený eplpája to je už čo povedať! Tá jemná kyslosť rebarbory v karamelovej omáčke je v kombinácii s chrumkavou posýpkou a krehkým cestom naozaj vynikajúca. Ak máte na záhrade rebarboru alebo ju uchmatnete, tak ako ja, vo výpredaji v Tescu, určite túto dobrotu vyskúšajte.

POTREBUJEME:
na cesto:
♥ 200g polohrubej múky
♥ 100g masla (najlepšie je studené – priamo vytiahnuté z chladničky)
♥ 15g SweetFamily Stevi cukru (prípadne 30g obyčajného kryštálového cukru)
♥ 1 vajce
na náplň:
♥ 500g rebarbory (ja som použila 5-6 väčších stoniek)
♥ 3 stredne veľké jablká
♥ 200g kryštálového cukru (môže byť aj hnedý)
♥ 3 kopcovité lyžice polohrubej múky
♥ 2 čl škorice
na posýpku:
♥ 100g polohrubej múky
♥ 100g hnedého cukru
♥ 100g studeného masla
♥ 1 čl škorice

POSTUP:
Najskôr si pripravíme cesto. Na pracovnú dosku vysypeme múku s cukrom a pridáme na malé kúsky nakrájané maslo. Rukami to spracujeme na konzistenciu podobnú piesku, následne si do stredu urobíme jamku, do ktorej pridáme vajce a ručne vypracujeme hladké cesto. To vytvarujeme do guľôčky, zabalíme do fólie a necháme aspoň 30 minút odpočívať v chladničke.

Medzitým si očistíme jablká s rebarborou a nakrájame ich na malé (cca 1-2 cm) kúsky. Zmiešame ich s kryštálovým cukrom a troma lyžicami múky so škoricou, tak aby bol každý jeden kúsok pekne obalený. Nakoniec si pripravíme aj mrveničku. Na tú ručne vypracujeme maslo s hnedým cukrom, múkou a škoricou až kým sa nám nevytvoria rovnomerné hrudky.

Cesto po vybratí z chladničky rozvaľkáme na hrúbku asi 3-4 mm, dáme do okrúhlej formy (okraje môžeme ozdobiť vzorom, ktorý vznikne po otlačení vidličky), rovnomerne rozložíme ovocie a posypeme posýpkou.

Prvých 15 minút pečieme koláč v rúre vyhriatej na 190 stupňov. Potom znížime teplotu na 170 stupňov a dopekáme ešte asi 30 minút.

Tiež máte v láske rebarboru? Čo z nej najčastejšie pripravujete? A ako sa vám páči tento môj koláčik?

Ak sa do jeho prípravy pustíte aj vy, nezabudnite heštegovať #rebskitchen a #fresshionbakes, nech vidím ako ste si pochutnali.

Všetko som fotila šikovným Olympusom PEN ♥

P.s: Postrehli ste už moje letné súťaže? Túto o 120 doláčov od Shein a ešte aj túto o skvelú letnú súpravičku. Tak šup sa rýchlo zapojiť ak ste tak ešte neurobili :) V oboch prípadoch máte čas do 9.7. Držím palce!

                  

Advertisement

One thought on “REB´S KITCHEN: rhubarb & apple pie

Napíš komentár

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s