be a flamingo in a flock of pigeons

4

Minulý štvrtok bol plný blogerských povinností radostí. Doobeda ma čakalo zopár stretnutí, rýchle osvieženie v Draždiaku (je super bývať pri jazere a mať možnosť sa ísť kúpať aj o polnoci!), upečenie úžasnej čokoládovo-čerešňovej torty a podvečer návšteva Design week-u, kde sa konalo slávnostné uvedenie značky Uashmama na Slovensku. Keďže bolo naozaj horúco, zvolila som ľahkú hodvábnu blúzku a využila príležitosť obliecť si plameniakovú sukňu, do ktorej som sa zamilovala na prvý pohľad (a ukazovala som vám ju v prvom vlogu, pamätáte?). Súdiac podľa reakcií okoloidúcich som v nej v uliciach Bratislavy vyvolala celkom rozruch. No musím povedať, že už dávno mi nejaký kúsok nepochválili v priebehu 15-tich minút hneď 3 neznáme slečny. To ma naozaj veľmi potešilo!

A čo je to vlastne tá Uashmama? Talianska značka štýlových papierových tašiek, ktoré sa dajú prať (zázrak!) a vyzerajú úžasne nielen ako kabelky, ale aj ako originálne doplnky do interiéru. Mne sa zapáčilo hneď niekoľko modelov. Táto klasika, táto na elegantnejšiu nôtu či tá crossbody na fotke nižšie. A len tak nenápadne pripomínam, že o miesiac mám narodky…ehm. Inak okrem skvelých tašiek musím spomenúť aj nádhernú výzdobu (tie kvety!!) a chutný (no zároveň zdravý&vegánsky!!) catering od šikovníkov Dobrožrútov. Bolo to super!

Potom ako sme preskúmali aj ostatné expozície Design week-u (bájdvej, prejsť tých 6 poschodí hore-dole v opätkoch bol celkom výkon, no stálo to za to!) sme sa vybrali do kina. Dostala som totiž pozvanie na slávnostnú premiéru filmu Dior a ja, na ktorý som sa tešila odkedy som zistila, že bude v kinách. Síce sme si najskôr pomýlili Kino Lumière s Kinom Mladosť veď prečo si trikrát nepredĺžiť cestu po mačacích hlavách v opätkoch, no nakoniec sme to stihli a ja som bola celá rada, že môžem sedieť. Ale späť k filmu. Ten je jedným slovom Ú-Ž-A-S-N-Ý! Naozaj. Básnim o ňom odkedy som ho videla a každého s kým sa bavím posielam do kina. Dnes si ho idú pozrieť aj moji rodičia a brat s frajerkou, tak choďte aj vy! Je to dokonale spracovaný dokumentárny film o tom ako Raf Simons po príchode k Diorovi pripravuje svoju prvú kolekciu. Zistíte čo všetko obnáša príprava haute couture od moodboardu po prehliadku. Dozviete sa veľa zaujímavých vecí, zasmejete sa a na konci možno budete aj plakať ako ja. Síce sa mi to pri filme už dávno nestalo, tentokrát som si nevedela pomôcť. Raf je zlatíčko. To musíte vidieť.

315 2 (2)6

flamingo skirtRomwe / silk blouse-H&M Trend / shoes-Topánkovo.sk / bag-VJ / bow-Lindex

9 13 101216 17

paper bagsUashmama / catering-Dobrožrúti

quad_DIOR-4x3

filmový tip – Dior a ja (photo source-ASFK)

Ako sa vám páčim v plameniakovom outfite? Čo hovoríte na papierové tašky? A videli ste už Dior a ja?

P.s: všetko som fotila šikovným Olympusom PEN ♥

P.p.s: konečne som vyžrebovala víťazov giveaway!

                

Advertisement

14 thoughts on “be a flamingo in a flock of pigeons

 1. ta sukňa ti fakt sekne škoda, že ja som nízka a taký typ sukní mi nesedí :P úprimne tie tašky nič moc, catering vyzerá super aj super názov a som zvedavá aj na ten film inač super článok a pekné fotky :)

  Like

 2. Ty si tak neskutočne krásne stvorenie. A tvoj štýl je úžasný. Tak nežný a ženský.
  (dosť by ma zaujímalo, aký štýl si mala, keď si mala takých 15-16 rokov a ako si sa vlastne dopracovala k štýlu,ktorý ťa charakterizuje teraz, nechceš napísať nejaký taký článok?)

  Like

 3. Strašná kopie módní návrhářky TIQE by PETRA BALVINOVA Nechápu jak si to někdo může koupit a nosit takovou kopii! :(Styděla bych se.

  Like

Napíš komentár

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s