REB´S KITCHEN: láskyplné škoricové keksíky

5

Ahojte! Sviatok lásky sa blíži (no dúfam, že sa ľúbite po celý rok) a ja vám prinášam sľúbený recept na opečiatkované keksíky z giveaway. Keď som skúšala pečiatkovať klasické linecké, obrázok sa po upečení dosť zdeformoval, a tak som sa rozhodla vypátrať ten správny recept na fešácke keksíky s peknými odtlačkami. Poslušne hlásim, že sa to…tramtadadáááá…poradilo! Hurá! Takže ak ešte neviete čím prekvapíte svoju polovičku, vykašlite sa na gýčové plyšáky či bonboniéry a s láskou upečte tieto keksíky. A pokojne si ich pripravte kedykoľvek aj len tak pre seba.

1

POTREBUJEME:

♥ 300g hladkej múky
♥ 125g masla
♥ 80g cukru
♥ 1 škoricový cukor Dr.Oetker
♥ 1 vajce
♥ 2čl medu
♥ 2čl škorice
♥ štipku soli

2 3

POSTUP:

Maslo izbovej teploty začneme šľahať mixérom a postupne doňho sypeme cukor so škoricovým a štipkou soli. Primiešame vajce, med a ešte chvíľu mixujeme. Potom už len varechou vmiešame múku so škoricou a rukami vypracujeme kompaktné cesto. Ak je príliš riedke/sypké, pridáme podľa potreby trochu múky/mlieka. Cesto zabalíme do fólie a aspoň na polhodinu ho dáme do chladničky. Potom vyvaľkáme na hrúbku asi 4 milimetre, vykrajujeme, pečiatkujeme a ukladáme na plech vyložený papierom na pečenie. Keksíky pečieme v trúbe vyhriatej na 180 stupňov zhruba 10 minút (no radšej si ich priebežne kontrolujte, nech vám príliš nezhnednú) a po vychladnutí ich v plechovej krabici môžme skladovať aj pár týždňov. No garantujem vám, že tak dlho u vás nepobudnú :)

6 7 8 9

Čo hovoríte na tento recept? Vyskúšate škoricové keksíky upiecť aj u vás doma? Ak áno, tak určite heštegujte  #rebskitchen alebo #fresshionbakes, nech vidím ako sa vám podarili!

Ako inak prežívate Valentín? Deň ako každý iný či chystáte pre svojho milého/svoju milú niečo špešl? Ja to vôbec nehrotím, no nejakú maličkosť si určite neodpustím (keď ja tam rada dávam darčeky ♥).

Majte sa krásne a ľúbte sa!

                

Advertisement

4 thoughts on “REB´S KITCHEN: láskyplné škoricové keksíky

  1. Milá Reb, už som dlho nekomentovala, ale musím… Podla mňa máš najkrajšie jedlovoprípravné fotky zo všetkých českých a slovenských blogov!!!! Obdivujem, ako sú aj behom šedivých dní tak krásne svieže a presvetlené :-) Len tak ďalej!

    Like

Napíš komentár

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s