skleník…

skleniklednice-13Odjakživa sme mali doma v rohu obývačky takú menšiu džungľu, plné parapety, kopec rastlín a balkón, z ktorého sa každý rok ťahá do všetkých strán asi najviac zelene a kvetov široko ďaleko. Páči sa mi ako to u nás stále rastie a kvitne, mamina sa o rastlinky s láskou stará a každú chvíľu ich sezónne obmieňa. No musím sa priznať, že krásu jednotlivých druhov, ich tvarov a listov som si začala oveľa viac všímať až v posledných rokoch. Myslím, že to začalo, keď som odišla študovať do Bratislavy a v našom prvom byte boli malé okná, jedna zosušená dracena a traja otravní spoubývajúci. Hneď som nabehla do Ikei a celá natešená si z výpredaja odnášala tri sukulenty, ktoré s nami bývajú dodnes. Len vyrástli, my sme sa medzičasom dvakrát presťahovali a momentálne máme tých zelených fešákov aspoň 10x viac. Je mi jasné, že zelené prsty mám po mamine, no rastliny chytili aj môjho milého, ktorý s radosťou presádza, rozmnožuje, rosí o 106 a keď máme náhodou cestu okolo obchodu s kvetmi, vždy utekáme nadšene pozrieť čo majú (a neraz sa stane, že odchádzame s plným autom nových prírastkov). Kade chodím, tade si všímam čo rastie v kvetináčoch a objavujem stále nové a nové druhy. Na úradoch, balkónoch, v hoteloch, obchodoch, nemocniciach, v oknách, na schodiskách… Jednoducho ak sa kdekoľvek mihne niečo zelené, hneď zbystrím pozornosť :D Postupne si tak v hlave zostavujem rastlinný wishlist, ktorý priebežne vyškrtávam (čím sa naša bytová džungľa neustále rozrastá), no zároveň ho dopĺňam (momentálne si prosím napr. bodkovanú begoniu maculatu) a na pintereste si namiesto outfitov a receptov čoraz častejšie ukladám práve rastliny, ich rôzne kombinácie a zaujímavé kvetináče. Pri pohľade na fotky vás asi neprekvapí, že som sa o nich tak rozpísala. Veď vznikli v raji rastlinoholikov – v úžasnom skleníku v Lednici, ktorý ma neprestáva fascinovať. Navštívili sme ho už aj minulý rok (pamätáte?) a ak by to bolo možné, hneď by som sa tam nasťahovala. Všetky tie palmy, obrovské monstery, fikusy a listy najrôznejších veľkostí a tvarov na každom kroku, to je moje! A všímate si to zladenie s mojimi tropickými šatami? Okoloidúca pani mi ich pochválila a skonštatovala, že by do skleníka mali púšťať ľudí iba v podobnom outfite.skleniklednice-5skleniklednice-3skleniklednice-10skleniklednice-4skleniklednice-9skleniklednice-8skleniklednice-12skleniklednice-17skleniklednice-15skleniklednice21skleniklednice-11skleniklednice-16sklenikledniceskleniklednice-18šatyVILA via Zoot / náhrdelníkMatilda makes / topánkyRomwe / kabelka – H&M / okuliareZero UV

Ako sa vám páčia tie kvetované šaty? Čo hovoríte na skleník? A prezraďte aký máte vzťah k rastlinám vy! Tiež ste podľahli #urbanjungle trendu?

P.s: Tipy na akékoľvek ďalšie skleníky, botanické záhrady, kvetinárstva či iné miesta pre rastlinoholikov a #pokojovky sú viac než vítané! Ďakujeme!

fotil môj milý

                 

Advertisement

5 thoughts on “skleník…

  1. Je ozaj nádherné keď sa ľudia čoraz viac zaujímajú o rastliny, pretože nám hrozí postupné vyrúbanie lesov, čo vôbec nie je pekné. U vás v byte to musí vyzerať prekrásne. Rastliny totižto paria k životu!
    Rovnako ako okoloidúca pani, aj ja musím pochváliť šatočky! Krásne dopĺňajú prostredie a všetko k sebe krásne ladí <3
    WITH GREY WOLF

    Like

  2. urbanjungle štýl si postupne všímam čím ďalej tým viac a nakoľko ja ku kvetom nejaký väčší vzťah neprechovávam preto čakám či a kedy to zaujme aj mňa, pretože pri blogu nie je nikdy nič nemožné :D

    Like

Napíš komentár

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s