Reb’s kitchen: rýchle banánové keksíky z 3 surovín

OLYMPUS DIGITAL CAMERATieto keksíky sú úplná rýchlovka. Za 25 minút máte napečené aj s umytým riadom. Stačí mať doma 3 suroviny a môžete sa do nich rovno pustiť. Čím zrelšie banány použijete, tým budú výsledné keksíky sladšie (nech žijú #bodkovanébanány). Okrem banánov budete potrebovať už iba ovsené vločky (a tie sú doma skoro stále, či?) a nejakú dobrú čokošku. Je mi jasné, že tento recept nie je vrcholom kulinárskeho umenia, no niekedy takéto rýchlovky padnú viac než vhod. Tak čo? Idete do toho?POTREBUJEME IBA:
♥ 2 zrelé banány
♥ 1 a pol hrnčeka pomletých ovsených vločiek (stačí ich hodiť na pár sekúnd do mixéra, zvládne to aj tyčový #vyskúšané)
kvalitnú čokoládu (asi 50g)                                                                                           OLYMPUS DIGITAL CAMERAPOSTUP:
Banány rozmixujeme, zmiešame s pomletými ovsenými vločkami a vypracujeme cesto, z ktorého tvoríme guľôčky. Tie jemne rozpučíme, poukladáme na plech vyložený papierom na pečenie, pridáme kúsky čokolády a pečieme v rúre vyhriatej na 170 stupňov asi 10-12 minút.OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Čo poviete na tieto zdravé keksíky? Už ste ich skúšali?

Ak sa do tohto (alebo do akéhokoľvek iného z mojich receptov) pustíte, nezabudnite heštegovať #rebskitchen a #fresshionbakes, nech vidím ako sa vám vydaril. Dobrú chuť!

                

Advertisement

2 thoughts on “Reb’s kitchen: rýchle banánové keksíky z 3 surovín

Napíš komentár

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s