Reb’s kitchen: jahodový džem s vanilkou

OLYMPUS DIGITAL CAMERAJahodová sezóna je v plnom prúde a ja by som tie malé, sladké, červené jahôdky najradšej jedla na raňajky, obed aj večeru. Len tak, s palacinkami či lievancami, so šľahačkou, s krehkými pusinkami, vo výbornom šaláte (ktorý bude dnes na večeru), na koláči s limetkovým krémom (ten som pre veľký úspech znova piekla včera a v najbližších dňoch vám konečne spíšem recept!) alebo jednoducho iba samé jahody s jahodami. A keďže si chcem tú skvelú jahodovú chuť uchovať aj na zvyšok roka, rozhodla som sa uvariť džem. Minulý rok mala naša jahodová džemovačka premiéru a všetci ochutnávači sa oblizovali až za ušami, takže bolo jasné, že tento rok potrebujeme čerstvú várku. A najlepšie dvojitú! Pridanie vanilky som odkukala od Dity P. a poviem vám, že tá žena vie čo robí :) Džem tým dostal takú skvelú záverečnú bodku. To musíte ochutnať aj vy! OLYMPUS DIGITAL CAMERAPOTREBUJEME:
kg jahôd
♥ 500g želírovacieho cukru Extra (prípadne 1kg kryštálového cukru, no ja som mala doma želírovací, tak som použila ten)
♥ 1 vanilkový lusk (mám rada tento od Dr.Oetkera)
♥ 2 lyžice vody
♥ 125ml citrónovej šťavy                                                                                                OLYMPUS DIGITAL CAMERAPOSTUP:
Na kúsky nakrájané jahody s dvoma lyžicami vody povaríme za občasného miešania asi 15 minút. Potom pridáme semienka vanilky (môžeme do hrnca hodiť aj vydlabaný lusk), cukor, citrónovú šťavu, miešame kým sa cukor nerozpustí a varíme ďalších 15 minút. Zaváracie poháre plníme ešte horúcim džemom, poriadne zavrieme, necháme vychladnúť vrchnákom nadol a máme hotovo!dzem2OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Džemovaniu zdar!

Ak tento (alebo akýkoľvek iný z mojich receptov) vyskúšate, nezabudnite heštegovať #rebskitchen a #fresshionbakes, nech vidím ako sa vám vydaril. Dobrú chuť!

Vaša jahodová princezná

                

Advertisement

5 thoughts on “Reb’s kitchen: jahodový džem s vanilkou

  1. Presne dnes ráno ma zobudila vôňa jahodového džemu. Totižto minulý týždeň nakúpila mamka asi 10kíl jahôd a tak sa z toho robila jahodová zmrzka, bublanina a napokon aj džem. Najväčšia dobrota♥
    LILY OF THE VALLEY

    Like

  2. Zbožňujem tvoje fotky!! A tento rok som prepadla celkovo zavarániu, vlastnej záhradke, výrobe domácej paštéty a teraz som odštartovala aj domáce džemy a prešli skúškou náročných jazykov,tak sa z toho teším :) ešte mám v pláne čerešňový( máme ich veľmi veľa), marhuľový a ak sa vydarí aj ríbezľový džem :)

    Like

Napíš komentár

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s