Reb’s kitchen: nepečené oreo tartaletky s čokoládou

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMusím sa vám s niečim priznať priznať. Takéto jednoduché tartaletky som doteraz ešte nerobila. A poviem vám, že sú naozaj veeeeľmi chutné! Ehm…u nás zmizli hneď do druhého dňa ale nikomu to nehovorte. Stačí vám na ne len 5 ingrediencií, zmáknete ich za pár minút (ak nerátam chladenie) a výborný dezert, na ktorom nemáte čo pokaziť (zvládate mixovať a miešať? tak potom to dáte!) je raz-dva na stole. To musíte vyskúšať. Vo videu uvidíte, že to je naozaj až primitívne ízy a pokojne si tú hriešnu kombináciu oreo keksíkov s čokoládou doplňte čím len chcete.

POTREBUJEME (na cca. 4 tartaletky):
♥ 10 oreo keksíkov
♥ 30g masla
♥ 100g čokolády
♥ 40ml smotany na šľahanie
♥ jahody

POSTUP:
Keksíky rozmixujeme (celé aj s náplňou), zmiešame s roztopeným maslom a vtlačíme na dno formičiek na tartaletky. Náplň si pripravíme tak, že na nalámanú čokoládu nalejeme horúcu smotanu (stačí ju len zohriať, nemusí vrieť), necháme minútku postáť  a vymiešame hladký krém, ktorý nalejeme do oreo košíčkov, necháme stuhnúť (aspoň pár hodín, no najlepšie cez noc), pridáme jahody (alebo iné ovocie a oriešky) a pochutnávame si.

OLYMPUS DIGITAL CAMERATak čo? Navnadila som vás? Určite túto dobrotu vyskúšajte :) A ak sa vám nielen tento recept, ale aj celý môj blog páči, budem veľmi rada, keď mu dáte hlas v ankete Bloger roka. Ďakujem, ste super!

P.s: A keď vyskúšate akýkoľvek z mojich receptov, nezabudnite heštegovať #rebskitchen a #fresshionbakes, nech vidím ako sa vám vydaril!

Fotíme&natáčame s mojim milým na  Olympus PEN E-PL7

                

Advertisement

2 thoughts on “Reb’s kitchen: nepečené oreo tartaletky s čokoládou

  1. Ahoj :) mna by skor zaujimalo ake velke boli tie formy do ktorych si to robila? Aby som mala aspon predstavu, co sa tyka tych porcii a davkovania. Dakujem :)

    Like

Napíš komentár

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s