Reb’s kitchen: no bake mango cheesecake in a jar

OLYMPUS DIGITAL CAMERAUrčite poznáte ten pocit, keď máte chuť na niečo sladké, no doma nie je žiadna čokoláda a do obchodu sa vám naozaj nechce ísť. Presne to sa mi stalo minulý týždeň. Začala som vymýšľať čo rýchlo vykúzlim a potom mi padol zrak na 2 zrelé mangá, ktoré čakali kedy sa do nich pustím. V chladničke bol ešte otvorený cream cheese a kyslá smotana, našla som aj nejaké keksíky, a tak som hneď vymyslela rýchle nepečené čískejky v poháriku. Hotové boli raz-dva, parádne ukojili moje chúťky na sladké, u ostatných mali nakoniec tiež veľký úspech a dokonca mi jeden zostal aj na raňajky! Namiesto manga môžete použiť aj akékoľvek iné ovocie, fantázii sa medze nekladú. No môžem povedať, že s týmto krásne šťavnatým sladkým mangom to bolo nebíčko v papuľke! Mňam.OLYMPUS DIGITAL CAMERAPOTREBUJEME (na cca. 4 stredne veľké poháre):
♥ 250g krémového syra (ja používam tento cream cheese z Lidlu)
♥ 150g kyslej smotany
♥ asi 60g keksíkov (dávala som od oka)
♥ asi 40g masla
♥ trstinový cukor podľa chuti (no dá sa použiť aj obyčajný alebo vanilkový)
♥ šťava z polovice limetky
♥ 1 väčšie zrelé mango                                                                                       OLYMPUS DIGITAL CAMERAPOSTUP:
Keksíky rozmixujeme (alebo rozdrtíme) a zmiešame s rozpusteným maslom. Krémový syr vyšľaháme s cukrom (ja som na začiatku dala asi 2 lyžice), kyslou smotanou a limetkovou šťavou. Ochutnáme a podľa chuti dosladíme, prípadne ešte pridáme trochu limetky. Do pohárov rovnomerne rozdelíme keksíkovú zmes, trošku ju utlačíme, pridáme vrstvu krému a nakoniec si pripravíme mango. Jednu polovicu nakrájame na kocky a druhú rozmixujeme na mangové pyré. To navrstvíme na krém, navrch pridáme nakrájané mango a je to! Nepečené čískejky sú na svete. Môžeme ich podávať hneď alebo ich necháme ešte chvíľu (no pokojne aj cez noc) odležať v chladničke. Dobrú chuť!       OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAČo poviete na tieto jednoduché, no náramne chutné rýchločískejky? Dali by ste si? Určite ich skúste!

P.s: Tie krásne utierky mám z Bonami!

P.p.s: Ak vyskúšate akýkoľvek z mojich receptov, nezabudnite heštegovať #rebskitchen a #fresshionbakes, nech vidím ako sa vám to podarilo!

fotím na  Olympus PEN E-PL7

                

Advertisement

6 thoughts on “Reb’s kitchen: no bake mango cheesecake in a jar

  1. Rebeka to vyzerá úžasné a to ze je to v tých fľašiach je neuveriteľne praktické! Už viem co budem chystať drahému do práce na desiatu! 👍 😘 😃

    Like

  2. akurát som dorobila a je to paráda, skvelý nápad :) všetci doma pochvaľujú… +do toho krému som dala ešte trochu škorice nech to má arómu :)

    Like

Napíš komentár

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s