Reb’s kitchen: chocolate tart with pomegranate

Až včera som si pri zistení, ktorých 9 fotiek malo tento rok na  instagrame najväčší úspech uvedomila, že som sa doteraz nepodelila o recept na túto megačokoládovú dobrotu s granátovým jablkom. Kombinácia krehkého cesta, intenzívnej chuti čokolády, ktorá sa rozplýva na jazyku a sviežeho granátového jablka je úplne bezchybná. Podľa mňa parádne zažiari na akejkoľvek párty, tak ju keď tak ešte raz-dva stíhate pripraviť aj na tú zajtrajšiu silvestrovskú. Alebo si ju urobte inokedy. Hocikedy. Len tak. Pre radosť. Pretože toto čokoládové nebo v ústach musíte zažiť!         
POTREBUJEME:
na cesto:
♥ 300g hladkej múky
♥ 80g práškového cukru
♥ 100g masla
♥ 1 žĺtko
♥ 1/2 téglika kyslej smotany alebo bieleho jogurtu
♥ štipka soli

na plnku:
♥ 400g kvalitnej čokolády (podľa chuti použite horkú/mliečnu alebo ich zmes. ja som do tejto pridala aj pár čokoládových bonbónov a bolo naozaj vynikajúce!)
♥ 200g smotany na šľahanie

na dozdobenie:
♥ trochu džemu (najlepší je nejaký kyslejší – napr. malinový/ríbezľový…)
granátové jablko

POSTUP:
Z múky, cukru, masla, žĺtka, smotany a štipky soli vypracujeme (ručne alebo robotom) hladké cesto, ktoré vyvaľkáme a rukami utlačíme do formy, ktorú sme si predtým vystlali papierom na pečenie. Cesto potiahneme až na boky do výšky tak 2-3 cm, popicháme ho vidličkou a najlepšie je keď naň umiestnime papier na pečenie a niečim ho zaťažíme (napr. fazuľou/hrachom). Pečieme zhruba 15 minút v rúre vyhriatej na 170 stupňov, potom odstránime záťaž a dopečieme ž kým nemá korpus peknú zlatistú farbu.

Medzitým si pripravíme náplň – mňamóznu čokoládovú ganache. Šľahačku dáme do menšieho hrnca a zohrievame tesne pred bod varu. Nesmie vrieť, stačí keď sa začnú tvoriť malé bublinky. Vtedy ju odstavíme z ohňa a nalejeme do misky na nalámanú čokoládu. Necháme pár minút postáť a potom zamiešame. Čokoška sa pekne rozpustí a spolu so šľahačkou vytvorí krásnu lesklú ganáš. Potom natrieme na spodok upečeného korpusu (ktorý necháme aspoň trochu vychladnúť) vrstvu džemu a zalejeme ju pripravenou čokoládou. Tart necháme vychladnúť na izbovú teplotu, potom ho ešte šupneme na pár hodín do chladničky a pred podávaním zdobíme zrniečkami granátového jablka, ktoré svojou chuťou parádne podčiarknu tú sýtu a na jazyku sa rozplývajúcu čokoládovú chuť.    

Tak čo? Narobila som vám chúťky? Dali by ste si kúsok tejto čokoládovej bomby?

P.s: Ak vyskúšate akýkoľvek z mojich receptov, nezabudnite heštegovať #rebskitchen a #fresshionbakes, nech vidím ako sa vám to podarilo!

fotím na  Olympus PEN E-PL7

                

Advertisement

3 thoughts on “Reb’s kitchen: chocolate tart with pomegranate

Napíš komentár

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s