Reb’s kitchen: 4 TATRATEA DRINKS

Priznám sa, že som absolútne nečakala také veľké ohlasy na túto fotku. No rovnako som nečakala ani to, že pod pojmom ´Pozdrav spod Tatier´ sa ukrýva taká štedrá nádielka, ktorá mi dala zabrať už len kým som ju dotrepala do výťahu :) Pri vybaľovaní som len ochkala nad všetkými tými krásne farebnými dizajnovými fľašami (tá ružová! biela! modrá! sivá! netušila som, že ich je TOĽKO!), ktoré sa budú parádne vynímať na každej poličke či bare. A najlepšie, keď všetky spolu!

Potom som začala premýšľať čo s tými litrami slovenského alkoholu vlastne podniknem :) Dominika to celkom trefne vystihla heštegom #fresshionvliehu. No musím povedať, že moji spolubývajúci, kolegovia, spolužiaci, kamošky a rodinní príslušníci boli nadšení! A keďže pre mňa by to bola zásoba minimálne do konca života, zopár fliaš urobí radosť pod stromčekom aj im a tie ostatné padnú viac než vhod na všetkých plánovaných večierkoch. Tatratea party? To chceš! Ja som už začala trénovať miešať drinky a aj keď ešte nemám šejker ani iné fancy barmanské potreby (vystačila som si s lyžičkou a slamkou), dopadlo to nad očakávania. Hlavne tie prvé dva drinky sú úplne mňam! Tak sa pokojne inšpirujte a na najbližšom večierku sa môžete zahrať na barmana aj vy.

1. GRAPEFRUIT TEA COCKTAIL

POTREBUJEME (na 1 drink):
čerstvo vytlačenú šťavu z ½ grapefruitu (+ plátok na ozdobu)
♥ 5 cl TATRATEA 32% CITRUS
♥ 1 čl. medu
♥ zelený ľadový čaj
♥ ľad
♥ trstinový cukor
POSTUP:
Odšťavíme polovicu grapefruitu. Okraj pohára namočíme do vytlačenej šťavy a následne do trstinového cukru, aby vznikol pekný lem. Pohár naplníme ľadom, pridáme grapefruitovú šťavu, lyžičku medu, poldeci citrusového Tatratea, dolejeme to ľadovým čajom, zamiešame, pridáme slamku a na zdravie!

2. COFFEE WITH A TWIST

POTREBUJEME (na 1 drink):
♥ espresso
♥ mlieko
♥ 5 cl TATRATEA 17% Milk & tea
POSTUP:
Espresso s mliekom dáme aspoň na polhodinu zmraziť. Po polhodine vyberieme, premiešame, pridáme mliečny Tatratea, dolejeme mliekom a podávame. Mňam! Skvelá vec namiesto dezertu :)

3. POMEGRANATE & LIME DRINK

POTREBUJEME (na 1 drink):
♥ šťavu z ½ limetky
♥ granátové jablko
♥ 5 cl TATRATEA 52% Original
♥ perlivú vodu
♥ ľad
POSTUP:
Do pohára nasypeme zrniečka granátového jablka, popučíme ich, pridáme ľad, poldeci Tatranského čaju, limetkovú šťavu, dolejeme to perlivou vodou, zamiešame.

4. PINEAPPLE & COCONUT

POTREBUJEME (na 1 drink):
čerstvý ananás
♥ 5 cl TATRATEA 22% Coconut
♥ kokosovú vodu
♥ ľad
POSTUP:
Do pohára nasypeme kúsky ananásu, pridáme ľad, poldeci kokosového Tatratea, všetko to dolejeme kokosovou vodou, zamiešame, popučíme a podávame!

Tak čo? Ktorý by ste si dali? Aký je váš obľúbený drink? A čo Tatranský čaj? Ktorý vám najviac chutí?

P.s: Keď doma vyskúšate pripraviť akýkoľvek drink či inú dobrotu podľa mojich receptov, nezabudnite heštegovať #rebskitchen, nech vidím ako sa vám to podarilo!

P.p.s: A na youtube ma už sledujete?

                

Advertisement

One thought on “Reb’s kitchen: 4 TATRATEA DRINKS

Napíš komentár

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s