REB´S KITCHEN: (nielen) veľkonočná kakaová torta s tvarohom a ovocným želé

DSC_0445 Ahojte! Mám pre vás pripravených hneď niekoľko sviežich, jarných (a snáď aj trošku veľkonočných) koláčikov, no keď som sa včera pýtala, ktorý recept chcete ako prvý, na plnej čiare to vyhrala táto torta! Vaše prianie je mi rozkazom (hohohooo), chuďatká kapkejky musia chvíľu počkať, a tak som tu dnes s jednoduchým receptom na koláčik, ktorý bol v detstve môj obľúbený. Minulý víkend ma ním mamina veľmi príjemne prekvapila po príchode domov a musím povedať, že aj po rokoch to je pre mňa stále rovnaká dobrota! Keď vyskúšate, uvidíte :) DSC_0414

POTREBUJEME:
na cesto
♥ 2 vajíčka
♥ 1/2 hrnčeka oleja
♥ 1/2 hrnčeka Sweet Family práškového cukru
♥ 1/2 hrnčeka mlieka
♥ 1 hrnček polohrubej múky
♥ 1 PL kakaa
♥ 1/2 prášku do pečiva (používam ten s vínnym kameňom od Dr.Oetkera)

na tvarohovú vrstvu
♥ 1 vanička tvarohu
♥ 1/2 masla
♥ 4 PL Sweet Family práškového cukru
♥ 1 vanilkový cukor (určite vyskúšajte ten s pravou vanilkou! v ponuke ho má napr. Dr.Oetker)

na želé
♥ 1 ks Fruttina čerešňová
♥ 0,5 l vody
♥ 5 PL Sweet family kryštálového cukru

DSC_0394 POSTUP:
Najskôr si vyšľaháme vajíčka s cukrom do peny, pridáme olej, mlieko a nakoniec múku zmiešanú s kakaom a práškom do pečiva. Cesto nalejeme do tortovej formy, ktorú si predtým vymastíme a vysypeme múkou, alebo vystelieme papierom na pečenie. Pečieme v trúbe vyhriatej na 170 stupňov zhruba 20 minút. Po upečení necháme korpus vychladnúť a medzitým si pripravíme tvarohovú vrstvu. Na ňu vyšľaháme maslo izbovej teploty s cukrom a nakoniec pridáme tvaroh. Túto hmotu rozotrieme na korpus a dáme do chladničky. Posledná vec, ktorú urobíme je Fruttina! Uvaríme ju podľa návodu v pol litri vody, necháme trochu vychladnúť, nalejeme na tvarohovú vrstvu a celú tortu dáme stuhnúť do chladničky. Najlepšie je nechať ju tam cez noc (alebo aspoň pár hodín) aby sa všetky chute spojili. Malý veľkonočný tip na záver: hotovú tortu môžte ozdobiť podľa fantázie. Ja som použila rozkošné cukríky vo forme zajačikov, no na vašom veľkonočnom stole bude táto torta vyzerať výborne napríklad aj s čokoládovými vajíčkami. A ak chcete napiecť koláč pre veľkú rodinu na celý plech, zdvojnásobte dávku.

DSC_0488

Zaujal vás tento koláčik? Máte radi podobné dobroty?

Ak áno a vyskúšate si upiecť túto tortu aj u vás doma, nezabudnite heštegovať #rebskitchen a #fresshionbakes, nech vidím ako sa vám podarila. Som zvedavá!

Bájdvej, stále ma môžete tááááááákto veľmi potešiť svojim hlasom v Blogerovi roka!

Ďakujem!

                

Advertisement

10 thoughts on “REB´S KITCHEN: (nielen) veľkonočná kakaová torta s tvarohom a ovocným želé

      • už som písala aj priamo do Dr.Oetkera, tak uvidíme čo povedia. Ale ja ich ešte mám doma pár, tak možno urobím nejakú súťaž, nech si vete vychutnať tento koláčik! A keď tak sa dá nahradiť želatínou, ktorú uvaríš v kompótovej šťave alebo nejakým iným ovocným želé (no fruttina je fruttina)

        Like

Napíš komentár

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s