CAKE POP WORKSHOP

Dnes sa budeme rozprávať o pečení. Pretože ak by ste mi pred pár rokmi povedali, že ma tak chytí, budem o ňom blogovať, básniť do časopisu, vyžívať sa vo vyberaní pomôcok na pečenie a dokonca ukazovať ostatným ako na to, asi by som sa len neveriacky zasmiala. Je síce pravda, že som odmalička rada pomáhala mamine v kuchyni a vždy si užívala listovanie kuchárskych kníh či časopisov o varení, no najväčší zlom prišiel až keď som odišla na výšku. Začala som si sama variť a vďaka projektu do školy som upiekla svoje prvé kapkejky! No a presne vtedy sa to rozbehlo! Okrem kapkejkov som objavila čaro cake pops a postupne do svojho pekárskeho repertoáru pridávala ďalšie a ďalšie dobroty. A keď som úspešne zdolala aj pomyselný vrchol cukrárskeho kumštu – makrónky, rozhodla som sa ísť so svojimi výtvormi do sveta na internet. A tak už skoro rok zdieľam (nielen) sladké mňamky na svojom kapkejkovom fejsbúku a od augusta spolu s receptami (o ktoré ste si vždy toľko písali) už aj tu na blogu (všetky doteraz uverejnené nájdete pekne spolu tu). No viete čo je na tom všetkom najlepšie? To, že som vďaka pečeniu a nazvime-to fúdblogovaniu spoznala množstvo skvelých ľudí, objavila veľa veľa šikovných kolegov-blogerov, zistila, že ma strašne baví foodstyling a fotenie jedla, ozdobila tisícky kapkejkov & stovky kejkpopov, cvakla nespočítateľne veľa fotiek, naučila sa pracovať s marcipánom a dostala trilión super príležitosti. Jednou z nich bola aj nedávna ponuka na vedenie cukrárskeho workshopu. ´Čože? Ja a workshop? To mám akože učiť ľudí piecť? Naozaj?´  Jasné, že ma to potešilo, no zároveň som mala pred celou akciou aj celkom veľký rešpekt. Nie som predsa žiaden profesionál, ale pečiem preto, že ma to baví a myslím, že to je to najdôležitejšie, či? Povedala som si, že to bude zábava, novinárom a ich deťom všetko pekne ukážem, vysvetlím a išla som do toho. A ako to nakoniec dopadlo? To si môžete VYPOČUŤ TU! Normálne sme popri všetkom tom miaganí a vysvetľovaní stihli natočiť reportáž. Dobré, nie? :) A čo sme to vlastne pripravovali? Robili sme cake pops zmiešaním piškótového cesta spolu s maslovým krémom a zdobili perníčky. Všade bola čokoláda a zdobenie, všetci ufúľaní až po uši, no náramne sme si to užili. Veď pozrite na fotky!
Čo hovoríte? Páčil by sa aj vám podobný workshop? Robili ste už cake pops? A ako ste si predstavovali môj hlas? :)

P.s: Viete si predstaviť tú radosť keď vás vaša obľúbená blogerka (Monika z Lapetitu) spomenie v rozhovore ako jej obľúbenú blogerku? 
P.p.s: Ešte prosím kliknite sem a dajte svoj štedrý lajk mojim kapkejkovým fešákom plís. Budem šťastná a vám nekonečne vďačná! Merci 

           

Advertisement

10 thoughts on “CAKE POP WORKSHOP

  1. jeee moc pěkný post, ty děti mě dostaly a musím říct, že jsi fakt moc šikovná, ty sladkosti vypadají skvěle! Moc gratuluju k úspěchu, já jsem i po odchodu na výšku zůstala tak trochu líná co se pečení týče..:X:)
    Style by Eliza

    Like

  2. To je skvělé! :) Musel to být úžasný zážitek :) Dobroty vypadají jako vždy úžasně, jsi šikovná :) A máš i moc příjemný a roztomilý hlas, přesně jako ty sama :) Začni točit víc videí, těch několik, které jsem už měla možnost na tvém YT shlédnout, bylo skvělých! :)

    Like

Napíš komentár

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s