un jour à Paris

 Pamätáte si moje februárové parížske články? Tu, tuto a ešte aj tento posledný? Rozhodla som sa, že z mojej nedávnej návštevy vám okrem fotiek prinesiem vždy aj zopár tipov na zaujímavé a osvedčené miesta, reštaurácie, obchody či jednoducho veci, ktoré stoja za to vidieť. Ste za? Tak začnime pekne po poriadku. Hneď po príchode do Paríža sme nasadli na metro a vydali sa do modernej štvrte La Défense. Výstup k monumentálnej Grande Arche  a výhľad na mrakodrapy až k víťaznému oblúku, ktorý sa črtá presne oproti v diaľke je úžasný. Za pozornosť stojí aj o pár krokov vedľa archy sa nachádzajúci obrí palec. Keďže my sme tam dorazili ešte celkom zavčasu a hladní, hneď potom sme sa vydali na raňajky. V útrobách moderných budov okolo archy je okrem množstva kancelárii (a veľkého počtu fešákov v oblekoch) aj veľké nákupné centrum, kde okrem Starbucks-u nájdete aj trilión iných kaviarní. My sme zakotvili v La croissanterie na šálku kávy a nič iné ako čerstvý chrumkavý croissant. Mňam. Po ceste von som len letmo nakukla do New Look-u a ochkala nad úžasnými sladkosťami v rozkošnej čokoládovni. Z La Défense sme sa odviezli k Víťaznému oblúku, prešli si celé Champs Elysées, ochutnali Kusmi tea a po povinnej prestávke v Ladurée som si skončila do Abercrombie&Fitch pre fotku s polonahým fešákom. Tam musíte aj vy! Aspoň kvôli tej fotke, no aj samotný butik je zážitok. Úžasné priestory, jelene na stenách, tma, hlasná hudba a veľa pekných mladých ľudí :) Odtiaľ sme pokračovali smerom k Námestiu svornosti okolo Grand Palais, kde prebiehal čulý fešnvíkový ruch až do Tuilerijských záhrad. Tam sme sa vybrali na výstavu do Orangerie, kde som bola úplne prvý krát, no určite nie naposledy. Okrem úžasných Monetových lekien ma dostali aj skvostné diela od Renoira či Picassa. Po tomto kultúrnom zážitku sme sa prešli do štvrte Saint Germain des Prés, kde sme si dali chutnú večeru a išli sme čerpať sily na ďalší náročný deň. Ale o tom nabudúce.
 coat-Zara Kids / jeans-Abercrombie&Fitch / top-Orsay / scarf-FRS / bag-Longchamp / shoes-VJ-style

Čo poviete na takéto cestovateľské články? Bavia vás alebo ani veľmi nie? Mám v nich pokračovať?

P.s: A ak ste ešte nepostrehli najnovšiu súťaž, tak sem sa!

facebook / instagram / kapkejky

Advertisement

17 thoughts on “un jour à Paris

 1. Do Paříže jedu za 14 dní, takže velmi uvítám tvoje články :) Na La Défense jsme minule neměli čas, tak to je náš cíl č.1! A bože, všechny ty jejich dobrůtky, já to prostě miluju <3

  Like

 2. ako prvé čo som si všimla – krasny nadherny šaalik maš :) a dalej…ach Paríž, ked pozeram fotky, už mi to chyba a velmi by som zase išla <3 fakt krásne fotky maš.. aj ma to tak teši ked čitam članok a viem o ktorych miestach hovoriš :) (aj ked v Orangerii som nebola ešte ani ja!)

  Like

 3. chcem ísť do Paríža na jar keď bude všetko kvitnúť a vonať no po tvojom článku chcem ísť ešte viac a hneď. A ten tvoj šálik… hneď by som ti ho ukradla :) si krásna

  Ajush

  Like

 4. koukám, že Paříž je nádherná i během podzimu :) krásné fotky! chtěla bych se do Paříže znovu podívat a vzít tam přítele – neexistuje snad romantičtější město :)

  Like

Napíš komentár

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s