VERNISÁŽ 2.

 Včerajšie popoludnie patrilo ďalšej vernisáži. Tentokrát v príjemnom prostredí Považskej galérie pri Budatínskom zámku. Ten park je tam naozaj krásny. Umelci tvorili v prírode. Expresionizmus. O to tu išlo. Zopár príhovorov na uvítanie. Príjemná muzička. A improvizované hranie (alias Partička). Toto všetko sa tam dialo. A mladé talenty premaľovávali obľúbené expresie. Bolo to fajn.
Celý včerajšok bol v podstate fajn. Aj keď som vstávala na nultú. A mala fakt ťažký deň. Som silná žena (ako by niekto povedal :D ). A zvládla som to na jednotku (teda v niektorých prípadoch doslova na tie jednotky..yay!) Poobede som ešte bežala do mesta. Rýchla zastávka v sekáči. Stretnutie s kamarátkou, ktoré sa vrátila z Paríža-Londýna. Bolo to skvelé. (A dostala som mega darčeky! Mirienka si najviac :-* bočenka pre teba)  Točená zmrzlina. Priame slnečné lúče na námestí. Len keď je niekom tak strašne dobre, že sa zabudne…príliš zdarne to nedopadá. Ale zvládla som to. Upaľovala som domov. Kde malo nasledovať prezlečenie…ktoré však dopadlo nie veľmi úspešne. Prosím pekne. Nakoniec som na vernisáž išla v ´pyžame´. Fakt som si tak pripadala. :D Tak ale čo. Na tej predtým som bola za dámu. A teraz..v prírode..nakoniec to nebolo také strašné. Veď ani ostatní tomu veľmi nedali.
Mám chuť naložiť plný košík jedla. Vyhupnúť na bicykel a poriadne si popiknikovať. Dúfam, že toto prianie si čo najskôr splním.
 + zopár ukážok z expozície. Ako som už spomínala jedná sa o expresionistov. Pravdu povediac ma celkový výber diel príliš nenadchol. Hold…asi tomu dostatočne nerozumiem. Od Kandinskeho som čakala niečo viac. A ono iba také dve ´pohľadnice´ Ale pár drevorytov-autoportrétov ma zaujalo. No chlapci s pipíkmi jednoznačne viedli. (všímajte..druhá štvorica hneď prvý obraz)
 Toľko moje kultúrne zážitky posledných dní.
Advertisement

16 thoughts on “VERNISÁŽ 2.

  1. náhodou si bola pekne oblečená, mne sa to velmi páči :)) balerínky su brutálne podobné mojim, tiež som ich mala včera a dnes som ich dala do príspevku :D a svetrík je mega :)

    Like

Napíš komentár

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s